Luksusowe wozy – kupisz je na wyjątkowych aukcjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w splendorze, to przykre, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Właśnie dlatego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś znaczącego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są gustowne samochody, które dawno temu były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się ekskluzywne samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on kolosalne zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. Niestety, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, żeby odzyskać chociaż drobną część zagrabionych przez niego walut. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje doborowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną nabyć samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć splendor i zadumać się nad majątkiem innych. Często, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć autem, jaki kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I naturalnie w przypadku wozów luksusowych, które zostały wystawione na aukcje z różnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie trip przedstawiamy takie przypadki.

Licytacje samochodów ekskluzywnych cieszą się wielkim zainteresowaniem. I nie chodzi tu jedynie o samochody najświeższej generacji – w wielu przypadkach się zdarza, że najwyższe sumy uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, jednakowoż mające jakąś swoją historię. Jak dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              business

https://www.fox360.net/pl         biznes

https://www.fox360.net              technology

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *